Anorexie

10. prosince 2015 v 16:00 | Kate |  Others
Ahoj,
zdravím Vás u nového článku. Dnes bych se chtěla zaměřit na anorexii. Myslím, že je to v dnešní době celkem dost závažná "věc".
Anorexie je duševní nemoc, která spočívá v odmítání potravy a jiném pohledu na své tělo. Holky s touto nemocí se v zrcadle vidí jinak než my. Sice by se skoro schovali za špejli, ale připadají si tlusté. Anorexie se nejčastěji projevuje v období puberty.
Proč jsem se vlastně rozhodla psát o tomto tématu? Hlavním důvodem je to, že jsem na sociální síti ask.fm, kterou jistě všichni znáte, narazila na několik stránek podporující právě anu. Nestačila jsem se divit, kolik takových profilů existuje. Upřímně? Když jsem si četla některé ty otázky a odpovědi, chtělo se mi celkem i brečet. Ty "jídelníčky" co tam holky psali a ty odpovědi jak je super, že nejí - jídlo za celý den např. na oběd dvě naběračky polévky, tmavý rohlík a na pití zelený čaj a to je za ten den vše. Lidi proberte se prosím, to chcete dopadnout tak, že se pomalu rozpadnete, protože budete tak slabý, že své tělo pomalu ani neudržíte na nohách? Chcete mít doživotní problémy a úplně si svůj "systém" odrovnat? Zkoncujte s tím dokud je čas. Nejčastější motta těchto stránek bývají např. "Anorexie není nemoc, ale životní styl." nebo "Raději budu mrtvá, než tlustá. K tomu se snad ani nemá cenu vyjadřovat. Většina případů anorexie je stejně jen proto, že se holky chtějí líbit. Proč tímto způsobem? Chcete se líbit nějakému klukovi? Myslím, že jako kostra neuspějete. Teď to bude znít možná trochu blbě, ale kluci jsou rádi, když je za co chytit. O kosti mají zájem psi. Věřte mi, že je lepší mít nějaké to kilo "navíc", než aby vám na těle byla vidět každá kost. Každá z vás je krásná taková, jaká je. Stejně máte už předem téměř určeno, jak budete vypadat. Máte to zapsáno v genech. Neblázněte, nezahrávejte si se svým zdravím. Buďte rády za to, že jste takové, jaké jste a že netrpíte nějakou závažnou chorobou. Vím o čem mluvím, kamarádka měla skvělou postavu, ale i přesto trvala na tom, že musí zhubnout, protože je "tlustá". Hubla, hubla a hubla, až skončila na nějakou dobu v nemocnici s anorexií. Naštěstí si včas uvědomila, že nedělá správnou věc a vše dopadlo dobře. Ale bohužel, ne každý si to uvědomí v "pravou chvíli".
To je ode mě dnes asi vše, doufám, že se Vám článek aspoň trochu líbil. Sice komu by se líbila anorexie, že?
Zkuste se nad tím trochu zamyslet. :)
Mějte se hezky

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucinka Lucinka | 13. prosince 2015 v 18:07 | Reagovat

Dobry clanok, na zamyslenie :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama