Prosinec 2015

Vánoční čas + novinka?

26. prosince 2015 v 18:41 | Kate |  Others
Zdravím,
jak jste si užili Vánoce? Mě osobně přišlo, že žádné nebyli, žádný sníh, venku teplo. Na štědrý den jsem byla asi hodinu venku s kamarádkou jen v mikině a i přesto mi bylo teplo. A to nejsem zrovna otužilý člověk. Ještě teď mám pocit, že si ze mě všichni dělali apríla a žádné Vánoce nebyli. Žádná vánoční atmosféra na mě moc nepadla, akorát trochu ve Vídni, kde to mají vše opravdu krásně nazdobené. Ale jinak mi přišlo, že je začátek jara. Každopádně už je to zase za námi a můžeme čekat na ty další. :D

Tak co ... zabloudil Ježíšek i k vám?
Co jste dostali? Já nějakou tu kosmetiku, oblečení, lampiony štěstí a nějaké "blbosti", které mě opravdu strašně potěšili. Ještě zítra si pojedu pro dárky k sestřenici, tak jsem celkem zvědavá, protože, když se mě před Vánoci ptali, co chci, moje odpověď byla vždy nic. Proč? Je to tím, že stárnu? Asi ano. Jelikož teď už vím, že to, co bych chtěla mi za peníze nikdo nedá. Byla byla bych radši, kdybych nedostala vůbec nic a byla s lidmi, který nás už před nějakou dobou opustili. Ale to bohužel není možné.
Vánoce by neměli být o dárcích, ale o rodině, o tom, že se všichni sejdete, pokecáte si a tak. Bohužel, v dnešní době si to moc lidí neuvědomuje. Děti jsou sklamané, že dostali bílý iPhone, přitom chtěli černý. Achjo, zase "hadry"? Neváží, si toho, co mají. Některé děti nedostanou ani jednoho plyšáka. Ale to asi nemá cenu řešit, v dnešním světě je o asi už "běžná věc".

To by bylo k Vánocům vše. A teď k té novince...:)
Chystám teď jeden velký "projekt", takže doufám, že vše vyjde tak jak má a již brzy Vám budu moct říct víc. Toto je opravdu vše, co k tomu teď můžu říct, jelikož to nechci nějak zakřiknout. Pokud se to podaří, tak se máte opravdu na co těšit.:)

Ps: Teď jdu napsat druhou část příběhu na wattpad, tak si ji nezapomeňte přečíst a pokud jste ještě ani nezačali, odkaz na můj profil je v menu. Přeij příjemné čtení. :)
Mějte se krásně
Kate.

Vánoční Vídeň

20. prosince 2015 v 18:45 | Kate |  Diary
Zdravím u dalšího článku,
dnes to budou spíše fotky než nějaké povídaní, ale snad se vám bude i tak líbit.
Ve středu 16.12.2015 jsme byli se školou ve Vídni. Nejdřív jsme navštívili technické muzeum, které pro mě bylo něco jako planeta Mars ... nic moc mi to neříkalo, pro mě nezáživná věc. Bylo to víceméně pro kluky, ale vzhledem k tomu, že bychom se jinak asi ztratili, museli jsme jít všichni. Poté jsme se vydali na první trhy, pár z nás šlo do klenotnice s průvodkyní a zbytek šel na hlavní trhy k radnici, kde jsme se po shlédnutí klenotnice všichni sešli. Kolem páté jsme jeli domů, všichni byli vyřízení a bolely nás nohy. Každopádně jsme si to užili a třeba někdy pojedeme znova.
(Fotky v cč.)

Anorexie

10. prosince 2015 v 16:00 | Kate |  Others
Ahoj,
zdravím Vás u nového článku. Dnes bych se chtěla zaměřit na anorexii. Myslím, že je to v dnešní době celkem dost závažná "věc".
Anorexie je duševní nemoc, která spočívá v odmítání potravy a jiném pohledu na své tělo. Holky s touto nemocí se v zrcadle vidí jinak než my. Sice by se skoro schovali za špejli, ale připadají si tlusté. Anorexie se nejčastěji projevuje v období puberty.
Proč jsem se vlastně rozhodla psát o tomto tématu? Hlavním důvodem je to, že jsem na sociální síti ask.fm, kterou jistě všichni znáte, narazila na několik stránek podporující právě anu. Nestačila jsem se divit, kolik takových profilů existuje. Upřímně? Když jsem si četla některé ty otázky a odpovědi, chtělo se mi celkem i brečet. Ty "jídelníčky" co tam holky psali a ty odpovědi jak je super, že nejí - jídlo za celý den např. na oběd dvě naběračky polévky, tmavý rohlík a na pití zelený čaj a to je za ten den vše. Lidi proberte se prosím, to chcete dopadnout tak, že se pomalu rozpadnete, protože budete tak slabý, že své tělo pomalu ani neudržíte na nohách? Chcete mít doživotní problémy a úplně si svůj "systém" odrovnat? Zkoncujte s tím dokud je čas. Nejčastější motta těchto stránek bývají např. "Anorexie není nemoc, ale životní styl." nebo "Raději budu mrtvá, než tlustá. K tomu se snad ani nemá cenu vyjadřovat. Většina případů anorexie je stejně jen proto, že se holky chtějí líbit. Proč tímto způsobem? Chcete se líbit nějakému klukovi? Myslím, že jako kostra neuspějete. Teď to bude znít možná trochu blbě, ale kluci jsou rádi, když je za co chytit. O kosti mají zájem psi. Věřte mi, že je lepší mít nějaké to kilo "navíc", než aby vám na těle byla vidět každá kost. Každá z vás je krásná taková, jaká je. Stejně máte už předem téměř určeno, jak budete vypadat. Máte to zapsáno v genech. Neblázněte, nezahrávejte si se svým zdravím. Buďte rády za to, že jste takové, jaké jste a že netrpíte nějakou závažnou chorobou. Vím o čem mluvím, kamarádka měla skvělou postavu, ale i přesto trvala na tom, že musí zhubnout, protože je "tlustá". Hubla, hubla a hubla, až skončila na nějakou dobu v nemocnici s anorexií. Naštěstí si včas uvědomila, že nedělá správnou věc a vše dopadlo dobře. Ale bohužel, ne každý si to uvědomí v "pravou chvíli".
To je ode mě dnes asi vše, doufám, že se Vám článek aspoň trochu líbil. Sice komu by se líbila anorexie, že?
Zkuste se nad tím trochu zamyslet. :)
Mějte se hezky


Úvod

6. prosince 2015 v 15:13 | Kate |  Blog & Info
Zdravím všechny,
tento článek bude kratší, ale hlavně informační.
O blogu jsem uvažovala už delší dobu, ale až teď se rozhodla ho založit. Jeho hlavní náplň bude motivační, jelikož nemám ráda, když se někdo v mém okolí trápí. Vždy tomu člověku musím pomoct, i když ne vždy o ni každý stojí.
Dále zde budete moct najít například nějaké tipy, rady, občas i nějaké DIY návody a protože strašně ráda fotím, bude tu jistě i spousta fotek. Ale to jistě není vše, určitě se můžete těšit na více věcí.
Postupem času bych chtěla natáčet i videa, ale to je zatím ve vzdálenějším termínu. Zatím zůstanu jen u článků. Pak se uvidí. :)
Doufám, že se vám můj blog bude líbit a budete se sem rádi vracet. Snad někomu moje články i pomohou.
S pozdravem Kate

stay_strong__by_thisisaboutme-d5yexxa.png